Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Leona, Włodzimierza Poniedziałek 19. Kwietnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Guz???
Dzien dobry! Od ok. 3 tyg. zauwazylam u siebie nast. objawy: - bole glowy, bardzo silne (ale zaznaczam - jestem malo wytrzymala na bol), zlokalizowane raz z prawej, raz z lewej strony, w okolicach karku i za okiem - dzisiaj zauwazylam maly guzek (?), zgrubienie po lewej stronie szyi - wielkosci ok. 0, 5 cm, plaski, nie bolacy; nie mam wezlow chlonnych powiekszonych, stan ogolny dobry, ostatnio bylam przeziebiona ok. 4 lat temu, nie choruje Czy to nowotwor mozgu? Szyi? Czy powinnam zrobic natychmiast TC? A moze to zwykla migrena, zas ten "guzek" na szyi to po prostu zyla? Czy powinnam udac sie do neurologa, czy onkologa? Pragne jeszcze nadmienic, ze nie moge ostatnio sypiac w nocy, jestem ciagle niewyspana, poza tym rzucilam picie kawy, a zawsze po chocby 1-dniowej przerwie mialam bole glowy; dzisiaj w nocy i wieczorem czulam jakby klucie po prawej stronie glowy, w srodku, za okiem. Morfologie robilam ostatnio ok. 5 mies temu - wyniki dobre


Naprawdę trudno coś powiedzieć. Nie badałem Pani neurologicznie, więc nie mogę stwierdzić objawów ubytkowych. Obawy raczej nie wskazują na guz mózgu. Guzek - może to opuszka tętnicy szyjnej? Proponuję iść do lekarza pierwszego kontaktu. On dalej pokieruje. Jest Pani osobą młodą, więc nie ma się czego obawiać. Pewnie skończy się na migrenie! Powodzenia!powazniejsze choroby przebyte w przeszlosci: W roku 1990 mama miała mięśniaki na macicy.Cała macica i prawy jajnik zostały usunięte.W roku 1998 miała coś w rodzaju brodawki na karku.Usuniete to zostało przez wypalenie.Od roku 2000 mama używa hormonalnych plasterków nakleja się je w okolicach brzucha.

dotychczasowe leczenie, lista zazywanych lekow: 25 stycznia 2002 mama miała operacje. Usunięto jej woreczek żółciowy oraz guza na lewym nadnerczu i nadnercze też.Obecnie czuje się dobrze.Przed operacją mama miała trzy razy ccoś w rodzaju zatrucia dlatego poszła na badanie USG na którym wykryto guza.Tak ogólnie czuła się dobrze.

Opis dolegliwosci, objawow itp.: Chcielibyśmy się dowiedzieć co zawarte jest w treści:Rozpoznanie patomorfologiczne:1.Cholecystitis chronica cum cholestrolosi.2.Schwanno ma.Guz śr 8cm z przestrzeniami pseudotorbielowatymi wypełnionymi makrofagami piankowatymi.Indeks mitotyczny 2/10HPF.W niektórych komórkach guza złogi brunatnego barwnika ,CD117<->,CD34<->,Aktyna<->,Desmina<->.3.Nadnercze o prawidłowej budowie histologicznej.


Pozwalam sobie przetłumaczyć tekst po łacinie:

1) Zapalenie pęcherzyka żółciowego przewlekłe ze złogami (?) cholesterolu.
2) Schwannoma ....
Reszta to mało istotne informacje dla pacjenta o budowie mikroskopowej. Wniosek jest z tego taki, że jest to guz łagodny. Nie powinien powodować przerzutów, ani poważniejszego zagrożenia dla życia. Podchodzi on z osłonek nerwów obwodowych. Uważam, że nie ma się czego obawiać, a wszystko zakończy się dobrze.
Przebyta operacja mięśniaków nie ma nic wspólnego z nowo rozpoznanym guzem nadnerczy.powazniejsze choroby przebyte w przeszlosci: W 1997 roku zabieg usunięcia narośli na zewnętrznej stronie ciała, określonej jako niegroźny włókniak.W 1999 pojawiła się podskórna twarda i bolesna kulista grudka wielkości małego paznokcia, która zniknęła samoistnie po siedmiu miesiącach. Obecnie na wewnętrznej stronie przedramienia pojawiły się trzy guzki ulokowane pod skórą. Jeden z nich jest bolesny.

dotychczasowe leczenie, lista zazywanych lekow: Nie stosowałam żadnych leków. Lekarz pierwszego kontaktu zalecił wizytę u onkologa. Jednak obecnie nie jestem w stanie tego zrobić z powodu trudnej sytuacji rodzinnej.

Opis dolegliwosci, objawow itp.: Podczas ciąży przybyłam duzo na wadze(18 kg.) Słyszałam o tzw. tłuszczakach. Czy może być to związane z nierównowagą hormonalną albo nadwagą? Bardzo dużo czasu spędzam przy komputerze. Mam obecnie mało ruchu.Czy to również wpływa na powstawanie tych guzków? Jeśli ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie jaka jest różnica między tłuszczakiem, włókniakiem, cystą a mięsakiem byłabym wdzięczna.Czy takie powtarzające się stany mogą prowadzić do powstania nowotworu?


Włókniak oraz tłuszczak to łagodne zmiany, które powstają odpowiednio z komórek tkanki łącznej włóknistej i tłuszczowej. Nie powodują przerzutów, a ryzyko zezłośliwienia jest praktycznie zerowe. Cysta - to torbiel - łagodna zmiana wypełniona płynem. Mięsak to już nowotwór złośliwy wywodzący się z tkanki łącznej w odróżnieniu od raków pochodzących z tkanki nabłonkowej.
Trudno mi coś powiedzieć n/t guzków, skoro nie znam nawet ich konsystencji. Proszę iść do lekarza.Dostałem wynik badania patomorfologicznego: Angiofibrolipoma. Prawdopodobnie to tłuszczak, ale w serwisach medycznych nie mogę znaleźć dokładnie tego terminu. Proszę o wyjaśnienie, co to jest za guzek i czy znów muszę niepokoić lekarzy? (Powiedziano mi, że tłuszczak jest nowotworem niezłośliwym i po wycięciu nie będzie następnych działań)


W tłumaczeniu dosłownym jest to naczyniakowłókniakotłuszczak. Jest to zmiana łagodna. Na podstawie opisu nie stwierdzam cech złośliwości. W zasadzie nie ma się czego obawiać. Jeżeli resekcja zmiany była doszczętna, nie ma się czego obawiać. Naturalnie trzeba zgłosić się do poradni chirurgicznej lub onkologicznej celem dalszej diagnostyki. Nie znam po prostu szczegółów.Na dolnej części karku po lewej stronie od dawna występują u mnie dwa guzki, tak jakby wypełnione krwią. Podczas leżenia nabrzmiewają, stają się duże. Od jakiegos czasu drętwieje mi lewa ręka i staje się słabsza.


Z podanego przez Pana opisu wynika, że najbardziej prawdopodobnym rozpoznaniem są naczyniaki jamiste – łagodne nowotwory wywodzące się z naczyń krwionośnych. Z reguły nie złośliwieją one i nie wymagają leczenia – chyba, że dają niepożądane objawy. W takich wypadkach większe guzki usuwa się chirurgicznie, mniejsze – za pomocą lasera. W tym konkretnym przypadku bardzo niepokojące jest dla mnie opisywane przez Pana drętwienie i osłabienie lewej ręki. Może to świadczyć o ucisku lub nacieku na pnie nerwowe splotu barkowego. Możliwe też, że jeden z naczyniaków zlokalizował się w obrębie kręgosłupa szyjnego (w kości kręgu lub w oponach) i uciska na rdzeń kręgowy. Ponieważ taka sytuacja grozi wystąpieniem trwałych niedowładów i porażeń, powinien pan koniecznie zgłosić się do specjalisty – najlepiej neurologa. Myślę też, że nie obejdzie się bez badań obrazowych – tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego, ale na początek można wykonać klasyczne badanie RTG kręgosłupa szyjnego i górnego odcinka piersiowego.Moje 13-miesięczne dziecko od 3-go miesiąca życia ma na plecach w okolicach kręgosłupa miękki guzek, który na początku rósł ,ale od pewnego czasu nie powiększa się. Czy może to być tłuszczak? Czy jest to groźne? Jak to leczyć?


Każdy guzek u małego dziecka wymaga diagnostyki. Trzeba bowiem wykluczyć nowotwór złośliwy (w tej lokalizacji najczęściej chłoniak lub mięsak z tkanek miękkich). Tłuszczaki i inne łagodne nowotwory tkanki łącznej u małych dzieci oczywiście też się zdarzają, ale w tej grupie wiekowej są to dość rzadkie rozpoznania (typowy wiek kiedy pojawiają się takie zmiany to okres pomiędzy 40 a 60 r.ż). Diagnostykę też zacząłbym od wykonania USG, a później przeprowadziłbym biopsję – jeśli zmiana jest niewielka i położona powierzchownie, biopsja powinna polegać na usunięciu guzka w całości. Dalsze leczenie i rokowania – w zależności od wyniku badania histopatologicznego.Ostatnio na moim brzuchu pojawiły się 2 guzki pod skórą o średnicy 0,5 cm. Bolą jedynie po dotknięciu. Ponadto odczuwam lekkie mrowienie w lewej ręce oraz znużenie i zmeczęnie organizmu. Czego są to objawy? Czy są to tylko niegroźne guzki, czy przerzuty czegoś groźniejszego??


Trudno na to pytanie odpowiedzieć, nie widząc samego pacjenta i opisywanych guzków. Objawy które podałeś mogą być czymś zupełnie banalnym (np. tworzące się czyraki, lub kaszaki), mogą też świadczyć o poważnej chorobie. Sądzę, że powinieneś zgłosić się do lekarza – na początek swojego doktora rodzinnego z przychodni rejonowej – i przedyskutować z nim swoje dolegliwości.Trochę się tego obawiam że to nowotwór, ale zamierzam właśnie wybrać się z tym do lekarza pierwszego kontaktu. Jakieś 2 lata temu zwróciłem uwagę na coś w okolicach łokcia, na przedramieniu, pod skórą (właściwie to może w głębszej warstwie skóry, ale chyba nie w mięśniach)- jakby guzek około 4mm x 7mm o kształcie podłużno-owalnym. Wydaje mi się że jest jak by "ciałem obcym" bo mogę go trochę wraz ze skórą przemieścić , przekręcić, ale wraca zawsze do swojej pozycji. Jest on "twardy" (jakby kawałek kości lub czegoś twardego), nie boli przy nacisku . W ogóle nie czuje w tym miejscu tego - tak jak by nie było unerwione, jedynie czuje jak ściskam i naciskam skórę że coś twardego pod nią jest. Nie wiem ile czasu dokładnie to mam, raczej się nie powiększa. Po prostu kiedyś podrapałem się w okolicach tego miejsca i poczułem jakąś grudkę pod skórą. Proszę o informację co to może być za zmiana i czy może być złośliwa. Czy możliwe że mogę mieć od urodzenia tutaj kawałek (nie wiem kości ?).


O ciele obcym lub odłamku kości można by było mówić jedynie w sytuacji, gdyby w przeszłości przeszedł pan jakiś uraz łokcia. Jeśli zmiana powstała samoistnie, najprawdopodobniej jest to jakiś łagodny nowotwór tkanki łącznej. Biorąc pod uwagę wielkość i lokalizację zmiany, jej wycięcie nie powinno stanowić żadnego problemu. Najlepiej udać się w tym celu do chirurga. Po wycięciu i przebadaniu zmiany przez patomorfologa będzie Pan mógł z czystym sumieniem zapomnieć o strachu i całej sprawie.
lek. med. Tomasz Sarosiek2 tygodnie temu zauważyłam u mojego syna (4 lata) guza na dole szyi po prawej stronie tuż przy ramieniu. Miał robione badania: toksoplazmoza-ujemne, CRP 0,1 mg, GRAN=3,2 10*/mm* GRAN=43,3% , LYMF= 3,7 10*/mm* LYMF=50,2% MID=0,6 10*/mm* , MID=6,5% , OB=7 Na poniedziałek ma wyznaczone USG szyi jeżeli badanie nic nie wykaże, a guz będzie nadal to co robić w tym przypadku? Dziecko nie ma żadnych objawów. Jest zdrowe. Co z tym zrobić? Gdzie szukać porady.


Na pewno trzeba wykonać badanie USG, być może również tomografię komputerową szyi i klatki piersiowej. Jeśli po wykonaniu tych badań rozpoznanie nowotworu będzie ewidentne, to proszę jak najszybciej zgłosić się do dobrego ośrodka onkologii dziecięcej. Jeśli nadal będą wątpliwości, to trzeba wykonać biopsję guza (cienkoigłową lub chirurgiczną – o tym powinni zdecydować lekarz na miejscu). Jedno jest pewne – diagnozę trzeba postawić szybko, bo nowotwory u dzieci często mają bardzo agresywny przebieg. Gdyby więc okazało się, że na niezbędne badania ma Pani czekać tygodniami, lepiej od razu zgłosić się do specjalistycznego ośrodka onkologicznego. Takie ośrodki działają w wielu miastach wojewódzkich – Krakowie, Wrocławiu, Lublinie. W województwie Mazowieckim szczególnie godny polecenia jest oddział onkologii dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka.
Z poważaniem,
Lek. med. Tomasz SarosiekPrzy oddawaniu kału odczuwam duży ból, wręcz uniemożliwiający oddanie go i krwawienie z odbytu. Zauważyłem na zewnętrznej części odbytu narośl w kształcie kulki, o średnicy 0,5 - 1 cm. : Nie zgłosiłem się jeszcze do lekarza. Czy schorzenie wymaga leczenia szpitalnego? Do jakiego specjalisty się udać ? Jak długo trwa leczenie ? Stosuje od 2 dni kapsułki Hemorol, oraz maść Neo-aesculan. Czy zastosowanie zagranicznych leków jest skuteczniejsze ?


Wszystko wskazuje na to, że cierpi Pan na żylaki odbytu (hemoroidy)wdał się stan zapalny. Myślę, że w tej sytuacji trzeba będzie zgłosić się do chirurga, najlepiej ze specjalizacją z proktologii. Leki które Pan w tej chwili stosuje mogą doraźnie pomóc, jednak nie rozwiążą problemu. Najprawdopodobniej konieczna będzie sklerotyzacja żylaka lub jego usunięcie. Zabieg taki nie wymaga hospitalizacji i może być wykonany w warunkach ambulatoryjnych.
Z poważaniem,
Lek. med. Tomasz SarosiekOd kilku lat męczyła mnie pewna dolegliwość związana z prawym jądrem. W odstępach 2 lub 3 miesięcy nastawał u mnie ból jądra, ale zawsze po pewnym czasie przechodził. Po jakimś czasie zacząłem podejrzewać, że jest to skręt jądra, lecz nie jestem tego do końca pewien, ponieważ nigdy nie występowały u mnie wymioty, gorączka, tylko zwykły ból, który ustępował na dłuższy okres czasu. W ostatnim czasie jednak ból ten całkowicie zanikł, a w jego miejscu nastały czasem długotrwałe lekkie pobolewania, promieniujące przy nacisku na podbrzusze i wyższe partie brzucha po prawej stronie. Musze tylko dodać że ból ten nie przeszkadza mi w chodzeniu, ani nie jest nie do wytrzymania. Jądro jednak jak na moje oko jest lekko twarde, jednak nie wyczułem żadnego guza. Strasznie się boje że to może być nowotwór. Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.


Nie sądzę, aby było się czym martwić, bo jeśli jądro nie jest powiększone i nie ma w nim żadnego wyczuwalnego zgrubienia, to raczej nie jest to nowotwór. Żeby jednak mieć stuprocentową pewność, powinien Pan wykonać USG jąder. Badanie to nie tylko pozwoli nam wykluczyć nowotwór, ale pomoże też zdiagnozować ewentualną inną przyczynę Pana dolegliwości.
Z poważaniem,
Lek med. Tomasz SarosiekBadanie USG u mojego syna wykazało: „Tarczyca nieznacznie powiększona, jednorodnie echogenna. Płat prawy o wym. 8,9x11x33mm, płat lewy 10x11x33mm. Objętość całego gruczołu 3,58ml-norma dla wieku do 2,8ml. Do tyłu od mięśnia m-o-s, w okolicy dolnej szyi, owalna struktura hypoechogenna, o niejednorodnym echogramie, dobrze ograniczona od otoczenia, o wym.14x6,5x12mm.” Co oznacza ten wynik. Lekarz rodzinny zalecił wizytę u chirurga.


Najprawdopodobniej Pani syn ma powiększony węzeł chłonny, lub niewielką torbiel w tej okolicy. Jednak sprawa wymaga bezwzględnego wyjaśnienia, gdyż nie można też wykluczyć nowotworu. Proszę zgłosić się z tym wynikiem do chirurga – najprawdopodobniej zaproponuje on Pani wykonanie biopsji cienkoigłowej tej zmiany. Niewykluczone, że opisaną strukturę trzeba będzie usunąć. Dopiero wtedy można będzie powiedzieć, z czym mamy do czynienia.
Z poważaniem,
Lek. med. Tomasz SarosiekBardzo prosze przeslac nieco blizsze dane - przede wszystkim, czy byl to guz pierwotny czy wtorny tj. przerzut z innego narzadu.


Bardzo prosze przeslac nieco blizsze dane - przede wszystkim, czy byl to guz pierwotny czy wtorny tj. przerzut z innego narzadu.Witam! Miesiac temu zauwazylem 2 guzy na lewym nadgarstku w miejscu w ktorym mierzy sie puls. Jeden guz o wielkosci 1x1x1 cm a drugi owiele mniejszy. Guzy te mnie nie bola i sa srednoi twarde. Moge przeslac ich zdjecie. Bardzo prosze o porade co to moze byc. Pozdrawiam


Wydaje mi się, że pewnie są to tzw. gangliony ewentualnie włókniaki. Proponuję konsultację w Poradni Chirurgicznej w trybie planowym. W mojej opinii jest to proces łagodny. W ostateczności proponuję badanie wycinka.dotychczasowe leczenie, lista zazywanych lekow: niedoczynność tarczycy, leczenie trwa już ok 3 lat, leki: Euthyrox 75 Obawiam się że mam też chemorojdy ale nigdy nie odważyłam się pójść do lekarza... Częste bóle zołądka.

Opis dolegliwosci, objawow itp.: Jakieś dwa tygodnie temu wyczółam w lewej piersi pod górną częścią sudka guz, nie większey niż 1 cm. Jest twardy i nie przesówa się. Kiedy go dotykam boli. Często też odczówam taki dziwny ból prawie w całej piersi (już dawniej go odczówałam, zanim wyczółam guza). Taki że aż boje się oddychać, przeszywający, może jakby mięśnie się zcisnęły - nie potrafię go określić. Bardzo prosze o pomoc, strasznie się boję i nawet nie wiem gdzie się zgłosić... Proszę o szybką odpowiedź....


Proszę udać się do ginekologa, on zbada i poda bliższe szczegóły. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na odległość, co jest przyczną objawów. Może jest to fibroadenoma? W każdym razie nie spodziewam się niczego niepokojącego.wiek:28 lat wzrost:160 cm waga:59 kg
czas trwania objawow: 2 dni
powazniejsze choroby przebyte w przeszlosci: #Nie chorowalam, nie przechodzilam zabiegow ani urazow Jestwm matka karmiaca polrocznej dziewczynki

dotychczasowe leczenie, lista zazywanych lekow: Nie nie bylaqm u lekarza zauwazylam to wczoraj Nie stosuje zadnych lekow

Opis dolegliwosci, objawow itp.: boli mnie prawa piers od dolu od strony drugiej piersi , drugi dzien nie jestem pewna czy to guzek Czy jest mozliwe ze zle spalam i jes to zastuj mleka


Trudno coś powiedzieć na odległość. Raczej ból i laktacja wskazują na zapalenie. Proponuję kontakt z ginekologiem lub lekarzem POZ.
linki sponsorowane, reklamy
naturalny kolagen lifting włosów na rozstępy jędrna skóra kolagen paradontoza piękne paznokcie ładne włosy kolagen na rozstępy kłopotliwe rozstępy lifting twarzy produkty na gładką skórę gładkie ciało wypadające włosy blizny wzmocnienie bioder najlepsze na kaszel na angine najlepsze zioła zielarz lekarz radzi na gardło zielarz na kaszel na kaszel palacza aronia - cukierki produkty z aronii ziołowe cukierki - aronia cukierki ziołowe - aronia aronia - cukierki cukierki ziołowe - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa właściwości pokrzywy ziołowe cukierki - pokrzywa cukierki ziołowe - pokrzywa cukierki ziołowe - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir produkty z żeńszenia i imbiru produkty z żeńszenia i imbiru cukierki ziołowe - żeńszeń imbir produkty z aloesu i trawy cytrynowej produkty z aloesu i trawy cytrynowej cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej ziołowe cukierki - cukierki czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez właściwości czarnego bzu produkty z głogu produkty z głogu właściwości głogu cukierki ziołowe - cukierki głogowe produkty z głogu ziołowe cukierki - cukierki melisowe produkty z melisy cukierki ziołowe - cukierki melisowe cukierki ziołowe - cukierki melisowe właściwości melisy produkty z waleriany ziołowe cukierki - cukierki walerianowe właściwości waleriany ziołowe cukierki - cukierki walerianowe właściwości waleriany piłka nożna badminton judo skok wzwyż tenis stołowy windsurfing łyżwiarstwo markowy dezodorant
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.