Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Leona, Włodzimierza Poniedziałek 19. Kwietnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Gruczolaki przytarczyc
Podczas kontrolnego badania USG (jamy brzusznej)pojawił się problem "zniszczonych" nerek. Podejrzenie padło na przytarczyce. Do tego podwyższona obecność wapnia we krwi i PTH (92,9). Podczas USG tarczycy nie znaleziono gruczolaków przytarczyc ale wynikł problem niedoczynności tarczycy (co potwierdziło badanie TSH (586). W związku z tym przyjmuję - Letrox (50)i pozostaje problem znalezienia gruczolaka przytarczyc. W związku z tym chciałabym uzyskać jak najwięcej informacji na temat gruczolaków przytarczyc, a przede wszystkim jego prawdopodobieństwa "złośliwości".


Leczenie gruczolaków przytarczyc jest trudną sprawą, gdyż guzki te (tak jak same przytarczyce) często występują w nietypowej lokalizacji (np. mogą być ukryte w miąższu tarczycy, lub w śródpiersiu, za mostkiem) i bywają mnogie. Podstawowym problemem jest więc znalezienie wszystkich guzków. Jeśli zmiana nie uwidoczniła się w USG, konieczne jest wykonanie bardziej zaawansowanych badań – tomografii spiralnej klatki piersiowej, rezonansu magnetycznego lub scyntygrafii (znacznik Tc-MIBI). Jeśli już uwidocznimy guzek, to należy go operacyjnie usunąć – to jedyne dostępne leczenie. Często stosuje się śródoperacyjne oznaczanie stężenia parathormonu – brak normalizacji tego parametru po usunięciu gruczolaka oznacza, że musiało gdzieś pozostać jeszcze jedno ognisko nowotworu. Jeśli operacja przebiegnie pomyślnie, a poziom parathormonu ulega po niej normalizacji, to pacjenta można uznać za wyleczonego. Nadmierne wydzielanie parathormonu jest głównym mechanizmem patofizjologicznym w gruczolaku przytarczyc – może prowadzić do rozwoju osteoporozy i złamać kości, oraz uszkodzenia nerek na skutek kamicy. Powikłanie w postaci rozwoju złośliwego nowotoru przytarczyc (czyli raka) zdarza się na szczęście stosunkowo rzadko. Nie ma specyficznej profilaktyki, a jedynym leczeniem jest operacja, ew. radioterapia gdy nowotwór jest nieoperacyjny. Rokowanie w takich przypadkach jest złe.
linki sponsorowane, reklamy
ładne włosy ładna cera ładne paznokcie ładna cera cellulit produkty dla piłkarzy kłopotliwe rozstępy kolagen na stawy kolagen preparaty na naczynka krwionośne łagodzenie zmarszczek spa kolagen na zmarszczki produkty dla seniorów wzmocnienie bioder produkty na odporność zielarz najlepsze na grypę na ból gardła zielarz cukierki verbena szałwia lekarz radzi na gardło ziołowe produkty na grypę ziołowe cukierki - aronia ziołowe cukierki - aronia aronia - cukierki właściwości aronii cukierki ziołowe - aronia cukierki ziołowe - pokrzywa pokrzywa - cukierki produkty z pokrzywy pokrzywa - cukierki produkty z pokrzywy żeńszeń imbir - cukierki produkty z żeńszenia i imbiru cukierki ziołowe - żeńszeń imbir żeńszeń imbir - cukierki produkty z żeńszenia i imbiru właściwości aloesu trawy cytrynowej aloes trawa cytrynowa - cukierki cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej produkty z aloesu i trawy cytrynowej ziołowe cukierki - cukierki czarny bez produkty z czarnego bzu cukierki ziołowe - cukierki czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez produkty z głogu cukierki ziołowe - cukierki głogowe produkty z głogu cukierki głogowe - cukierki cukierki ziołowe - cukierki głogowe cukierki melisowe - cukierki właściwości melisy właściwości melisy właściwości melisy cukierki melisowe - cukierki produkty z waleriany cukierki walerianowe - cukierki właściwości waleriany właściwości waleriany właściwości waleriany chodzenie po jaskiniach kolarstwo boks renomowany dezodorant zapasy najskuteczniejszy dezodorant dezodorant wyścigi konne
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.