Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Leona, Włodzimierza Poniedziałek 19. Kwietnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Glejak
Poszukuje wszelkich informacji na temat nowotworu mozgu - glejaka (mozliwosci zatrzymania/spowolnienia procesu chorobowego, mozliwe terapie, rokowania, odnosniki w literaturze, mozliwosci leczenia w Polsce i za granica). Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek szczera informacje - glejaka wykryto kilka dni temu u mojego taty.


Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Glejaków jest bardzo wiele odmian - począwszy od postaci łagodnych, aż po skrajnie złośliwe. Na podstawie opisu rozpoznano guz za pomocą tomografii komputerowej. Nikt nie jest jednak w stanie odpowiedzieć coś więcej bez badania mikroskopowego. Proszę opisać dokładnie opis zdjęcia.
Odsyłam do jednego z podręczników neurologii lub neurochirurgii, gdzie znajdzie Pan potrzebne informacje. Proszę się lepiej jednak skonsultować z lekarzem specjalistą.Chciałbym się spytać nie o siebie lecz kuzynkę. Wykryto u niej glioma anaplasticum III (8cm na 5cm na 2 cm). Po operacji zalecono radioterapię (6 tygodni)oraz chemioterapię: temodal 290 mg dziennie 6 X w tygodniu. Niestety powiedziano, że terapia nie będzie refundowana przez NFZ. Opiewa na 60.000 zł - nie muszę mówić, że to suma abstrakcyjna, nie widzę sposobu, by mąż kuzynki mógł zdobyć takie pieniądze. Słyszałem jednak, że w niektórych przypadkach NFZ refunduje terapię temodalem. Czy i jak można uzyskac taką możliwość? Jeśli nie uda się nic zrobić kobiecie zostanie czekać na śmierć. WIadomo, że przy glejaku rokowania są złe, ale czy to oznacza, że można nie refundować leków?


Obawiam się, że rokowanie jest bardzo złe. Przy takim rozpoznaniu w zasadzie przeżycie wynosi średnio około roku. Bywają naturalnie dłuższe okresy przeżycia, ale dość rzadko. Wracając do kuracji tym lekiem - można spróbować napisać pismo do NFZ. Jeśli nie - trzeba się zorientować w sprawie tzw. programów naukowych. Niektóre ośrodki mogą otrzymywać za darmo ten lek, a chora poprzez włączenie do programu otrzyma darmowe leczenie.
linki sponsorowane, reklamy
produkty na piersi kolagen na zmarszczki produkty dla sportowców salony kosmetyczne ładna cera zmarszczki u kobiet połysk paznokci jędrne ciało ładne paznokcie spa piękne ciało ładne paznokcie produkty dla biegaczy produkty na piersi paradontoza produkty na paznokcie zielarz jedzenie lodów przeziębienie leki ziołowe produkty gdy boli gardło na angine przeziębienie leki na ból gardła właściwości aronii właściwości aronii produkty z aronii cukierki ziołowe - aronia aronia - cukierki właściwości pokrzywy ziołowe cukierki - pokrzywa pokrzywa - cukierki właściwości pokrzywy właściwości pokrzywy żeńszeń imbir - cukierki produkty z żeńszenia i imbiru właściwości żeńszenia imbiru cukierki ziołowe - żeńszeń imbir produkty z żeńszenia i imbiru produkty z aloesu i trawy cytrynowej cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej produkty z aloesu i trawy cytrynowej ziołowe cukierki - cukierki czarny bez cukierki czarny bez - cukierki właściwości czarnego bzu produkty z czarnego bzu produkty z czarnego bzu produkty z głogu ziołowe cukierki - cukierki głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe właściwości melisy cukierki melisowe - cukierki cukierki ziołowe - cukierki melisowe cukierki melisowe - cukierki cukierki melisowe - cukierki cukierki walerianowe - cukierki cukierki walerianowe - cukierki ziołowe cukierki - cukierki walerianowe cukierki ziołowe - cukierki walerianowe ziołowe cukierki - cukierki walerianowe narciarstwo apteki internetowe hokej na lodzie pchnięcie kulą narty wodne jazda na rolkach apteki internetowe żeglarstwo
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.