Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Leona, Włodzimierza Poniedziałek 19. Kwietnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
ginekomastia
Mam 18 lat i 90kg wagi. Od około 3 lat podczas dojrzeania zauważyłem że zaczynają powiękaszć mi się piersi. Tłumaczyłem sobie to że związane to jest z tym okresem i nadwagą. Ale poza wiekszymi piersiami, miejsce wkoło sutków jest o większym promieniu jak u kobiety. Natomiast w normalnej temperaturze sutków (na szczycie piersi :-)) jakby nie widać, pierś jest zaokrąglona, a nie jak normalnie uwypuklająca się sutkiem, tylko przy zimnych albo gorących temperaturach, na piersiąch występuje "gęsia skórka", to "pole" wkoło sutka zmniejsza się i sutek uwypukla się. Myślałem że to tylko spowodowane okresem dojrzewania, ale myśle że to juz nie zniknie. To dość kepujący problem szczególnie na plaży. Czy to jest normalne, czy można to jakoś zmienić (i jak). Proszę o jakieś rady.


Szanowny Panie!
Bardzo dziękuję za list. Zmiany, które Pan opisuje mogą odpowiadać chorobie nazywanej ginekomastią. Jest to powiększanie się piersi u mężczyzny. Mogą one okresowo być bolesne i zmieniać swój wygląd. Zauważenie takich zmian bezwzględnie wymaga kontroli lekarskiej, choć często nie jest konieczne żadne leczenie, a tylko okresowa kontrola.
Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.pl
linki sponsorowane, reklamy
kłopotliwe rozstępy trądzik kolagen produkty na piersi fryzury sylwestrowe produkty na cellulit kolagen na piersi gładkie ciało cera blizny potrądzikowe wypadające włosy gładkie ciało piękne paznokcie powiększanie piersi piękne ciało gładkie ciało lekarz radzi na gardło na ból gardła częsty kaszel przyczyny lekarz radzi na gardło na angine najlepsze na grypę ładny głos cukierki verbena szałwia właściwości aronii aronia - cukierki cukierki ziołowe - aronia aronia - cukierki produkty z aronii ziołowe cukierki - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa ziołowe cukierki - pokrzywa produkty z pokrzywy cukierki ziołowe - pokrzywa właściwości żeńszenia imbiru cukierki ziołowe - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir właściwości żeńszenia imbiru produkty z aloesu i trawy cytrynowej cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa produkty z czarnego bzu ziołowe cukierki - cukierki czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez cukierki ziołowe - cukierki czarny bez produkty z czarnego bzu produkty z głogu produkty z głogu produkty z głogu właściwości głogu ziołowe cukierki - cukierki głogowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe cukierki ziołowe - cukierki melisowe cukierki melisowe - cukierki cukierki ziołowe - cukierki melisowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe cukierki walerianowe - cukierki produkty z waleriany cukierki ziołowe - cukierki walerianowe właściwości waleriany ziołowe cukierki - cukierki walerianowe na spocone nogi produkty dla sportowców siatkówka wędkarstwo szachy chodzenie po jaskiniach bieg z przeszkodami jazda na rolkach
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.