Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Leona, Włodzimierza Poniedziałek 19. Kwietnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
Ginekomastia
Mężczyzna 20 lat - ginekomastia - (...) gynekomastia jest wyleczalna jakie są jej objawy, i czy ma to związek z otyłością? Czy jedyną rzeczą ktora moge zrobić w celu pomniejszenia piersi (brodawek) to operacja plastyczna?


Utrata wagi może być pomocna, jednak ginekomastia jest związana z przebudową gruczołu piersiowego mężczyzny. Naturalnie może ją usunąć prawie każdy chirurg. Na początek proponuję trochę jednak schudnąć. Operacja jest jednak ostatecznym rozwiązaniem.Mężczyzna 25 lat - Duży rozwój piersi. Nie wiem, dokładnie jak to się nazywa. Wiem, że kojarzy się z ginekomastią. Piersi wielkości prawie dorosłej kobiety. Jak temu zaradzić? Czy trzeba udać się do chirurga plastycznego, czy do innego chirurga? Czy warto poradzić się innych lekarzy (np. endokrynologa)? Jak wygląda ewentualna operacja (czas i trudności z tym związane)? Wiem, że mam nazbyt dużo ważę, ale przy mniejszej wadze, (były takie okresy życia), problem niezbyt się zmniejszał.


Przyczyny mogą być dwie, nadwaga i w związku z tym odkładanie się tkanki tłuszczowej. Zniknie to po utracie wagi. Z drugiej strony może to być również problem związany z przerostem tkanki gruczołowej. Można to usunąć chirurgicznieDuży rozwój piersi. Nie wiem, dokładnie jak to się nazywa. Wiem, że kojarzy się z ginekomastią. Piersi wielkości prawie dorosłej kobiety. Jak temu zaradzić? Czy trzeba udać się do chirurga plastycznego, czy do innego chirurga? Czy warto poradzić się innych lekarzy (np. endokrynologa)? Jak wygląda ewentualna operacja (czas i trudności z tym związane)? Wiem, że mam nazbyt dużo ważę, ale przy mniejszej wadze, (były takie okresy życia), problem niezbyt się zmniejszał. PS. Niedawno wysłałem taki sam list na inny adres, ale coś tam nie najlepiej działa poczta


Jak już wspominałem wcześniej problem może być związany albo z rozrostem tkanki gruczołowej, albo z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej (trzeba trochę schudnąć). Nadmiar tkanki gruczołowej można usunąć chirurgicznie w każdym prawie szpitalu.Mam ginekomastię. Podejrzewam, że jej główną przyczyną jest moja nadwaga. Chciałbym się dowiedzieć czy w związku z tym lekarz może mi wystawić zwolnienie (i jeśli tak to czy lekarz rodzinny czy kekarz specjalista) z zajęć na basenie na lekcjach w-f. Uczestnictwo w tych zajęciach byłoby dla mnie bardzo krępujące. Ponadto chciałbym się dowiedzieć czy żylaki powrózka nasiennego mogą wywołać powiększenie węzłów chłonnych i/lub stany podgorączkowe.


Zasadniczo nie ma przeciwwskazań, aby wystawić Panu zwolnienie z powodu ginekomastii. Jednak nie widzę za bardzo potrzeby - redukcja otyłości. Jeżeli idzie Pan na studia, to nikt z Pana nie będzie się śmiał.
Ginekomastia jest przebudową gruczołową narządu i jako taka może być operacyjnie leczona. Żylaki powrózka mogą teoretycznie wywołać powiększenie węzłów, ale tylko w przypadku ich stanu zapalnego, ale raczej jest to teoretyczne. Zalecam kontrolę usg jąder ze względu na prawdopodobne zmiany hormonalne.Ginekomastia. Nie jestem co prawda tego pewien, ale moje piersi są większe niż piersi moich rówieśników. Są rozmiarów piersi dorosłej kobiety, a jak na 20 letniego mężczyznę raczej tak duże być nie powinny. Sutki są wielkość raczej normalnej, jednak same piersi "wystają swoją linią poza linię brzucha" tzn. gdy ktoś z boku patrzy to widzi, że są większe niż brzuch. Tak samo przy schylaniu się. Moje piersi normalnie wiszą. Proszę o podanie możliwości wyleczenia tego schorzenia. Czy da się wyleczyć ginekomastię jakimiś tabletkami? Słyszałem o tabletkach w slangu nazywanych "nelvy" (nie wiem czy jest to poprawna nazwa handlowa), które podobno chamują wzrost piersi. Czy (jeśli nie ma innego wyjścia) wykonanie operacji jest kosztowne, czy kasa chorych obciąży mnie kosztami jej wykonania, oraz czy długo trwa okres po operacji gdy dochodzi się do pełni zdrowia.


Ginekomastia jest stanem, w którym dochodzi do powiększenia gruczołów piersiowych mężczyzny na skutek przerostu tkanki tłuszczowej jak i gruczołowej. Osobiście nie znam tego preparatu, więc nie mogę się do tego ustosunkować. Walkę z ginekomastią można prowadzić niejako dwuetapowo - zredukować masę ciała oraz ewentualnie próbować wysiłek fizyczny skierowany na dane partie pobliskich mięśni. O ile nie przyniesie to dobrego rezultatu jedynym wyjściem pozostanie prosty zabieg chirurgiczny. Kasa chorych chyba powinna zapłacić za taki zabieg. Okres rekonwalescencji trwa zapewne 2-3 tygodnie.NA LEWEJ PIERSI ZACZĄLEM WYCZUWA GÓZEK POZNIEJ SIE TO POWIĘKYŁO. ZACZEŁO MNIE TO BOLEC. NIEROZUMIEM LDACZEGO LEK. STWIERDZIŁ ZE MAM GINEOMASTIE JESLI MA NIEDOWAGE CIAŁA. JAKIE SA BADANIA WYKONYWANE NA WYKRYCIE GINEKOMASTI?


Zasadniczo nie ma żadnych specjalnych badań na ginekomastię. Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów klinicznych. Ostatecznie można wykonać biopsję cienkoigłową i określić zmianę pod mikroskopem. Tak samo postępuje się po zabiegu. Proszę się nie niepokoić. Jest to zmiana łagodna.otoz mam taki wstydliwy dosc problem gdyz mam troszke chyba wieksze piersi niz powinieniem znaczy sie chyba klatka piersiowa powinna byc plaska a jednak nie jest :-( Prosze o porade co robic gdszie isc i czym to moze byc spowodowane ?


Prawdopodobnie jest to ginekomastia. Jest to przerost tkanki gruczołowej. W zasadzie nie ma możliwości leczenia farmakologicznego. Jeżeli jest to duża zmiana, o dość szpecącym charakterze, można to usunąć operacyjnie. W takiej sytuacji proszę o kontakt z poradnią chirurgicznąslyszalem tez ze to moze byc lipomastia! a jezeli to tluszczyk tylko to jak moge sie go pozbyc w miare szybko i bezpiecznie


Ginekomastia jest to przerost gruczołowy u mężczyzn. W zasadzie związany jest on z zaburzeniami hormonalnymi. Nie ma specjalnie możliwości usunięcia tej zmiany na drodze stosowania leków. Jak wspominałem wcześniej wskazane jest odwiedzenie poradni chirurgicznej oraz ewentualna kwalifikacja do zabiegu operacyjnego.
linki sponsorowane, reklamy
pozbądż się cellulitu wstydliwe zmarszczki produkty na gładką skórę produkty dla biegaczy pierwsze zmarszczki produkty na cellulit łagodzenie zmarszczek cera ładne włosy kolagen na rozstępy produkty na dziąsła bóle stawów kolagen na piersi wzmocnienie bioder pierwsze zmarszczki kolagen na cerę na ból gardła zielarz ziołowe produkty najlepsze na grypę na angine cukierki verbena szałwia zielarz na gardło aronia - cukierki cukierki ziołowe - aronia cukierki ziołowe - aronia ziołowe cukierki - aronia aronia - cukierki właściwości pokrzywy pokrzywa - cukierki pokrzywa - cukierki ziołowe cukierki - pokrzywa właściwości pokrzywy cukierki ziołowe - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir właściwości żeńszenia imbiru żeńszeń imbir - cukierki żeńszeń imbir - cukierki produkty z aloesu i trawy cytrynowej ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa aloes trawa cytrynowa - cukierki produkty z aloesu i trawy cytrynowej aloes trawa cytrynowa - cukierki cukierki ziołowe - cukierki czarny bez produkty z czarnego bzu właściwości czarnego bzu produkty z czarnego bzu ziołowe cukierki - cukierki czarny bez produkty z głogu ziołowe cukierki - cukierki głogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe produkty z głogu ziołowe cukierki - cukierki melisowe cukierki ziołowe - cukierki melisowe cukierki melisowe - cukierki cukierki melisowe - cukierki cukierki melisowe - cukierki produkty z waleriany właściwości waleriany cukierki walerianowe - cukierki właściwości waleriany produkty z waleriany najlepszy dezodorant windsurfing wyścigi konne koszykówka uliczna dezodorant dla każdego rzut dyskiem piłka ręczna produkty dla sportowców
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.