Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Leona, Włodzimierza Poniedziałek 19. Kwietnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
ginekomastia
Gdzie można operować ginekomastię i czy kasa chorych refunduje koszty operacji?


Szanowny Panie!
Bardzo dziękuję za list. Operacje ginekomastii mogą być przeprowadzane w klinikach chirurgii ogólnej, a także plastycznej. Operacja powinna być finansowana przez kasę chorych. Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.plNie wiem czy to jest ginakomastia, ale mi się tak wydaje. Zaczęło się na początku - moje sutki strasznie się wybrzuszyły i mnie bolały. Od 6 miesięcy prawy sutek mnie nie boli i nic w nim nie wyczuwam, ale jest wypukły. Lewy jest bardzo wypukły i wyczuwam w nim coś twardego i mnie boli. Chodzę na siłownię, nie biorę żadnych anaboli, nie palę trawki. Co może być przyczyną, jakie są koszty leczenia i gdzie to można zrobić. Aha, moje piersi są powiększone. Proszę o odp. Pozdrawiam


Szanowny Panie!
Bardzo dziękuję za list. Zmiany w sutkach, które Pan opisuje mogą być rzeczywiście związane z ginekomastią, czyli nieprawidłowym powiększeniem gruczołów piersiowych u mężczyzn. Proponuję jak najszybciej udać się do chirurga, aby dokonał on oceny Pana sutków, tym bardziej, że wyczuwa się w nich guzki czy też stwardnienia. Istnieją chirurgiczne możliwości operacji powiększonych gruczołów, nie są one bardzo ciężkie i można je wykonać w wielu miejscach (gabinety prywatne, niektóre kliniki publiczne), ceny są zróżnicowane w zależności od zakresu operacji. Niezależnie jednak od decyzji odnośnie operacji, konieczna jest jak najszybsza wizyta u lekarza, gdyż (zdarza się to bardzo rzadko) w zmienionych sutkach może rozwinąć się rak.
Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.plChodzi mi o podejrzenie ginekomastii. Z tym schorzeniem zgłosiłem sie do lekarza specjalisty - endokrynologa. Dokonałem na jego życzenie badania usg sutków. Stwierdzono niewielki przerost gruczołów. Moja dolegliwość pochodzi od zażywania środków dopingujących a dokładnie testosteronu prolongatum. Chodzi mi o to czy zabieg usunięcia takiej ginekomastii mogę przeprowadzić w szpitalu pokrywając jego koszty z kasy chorych? A poza tym kiedyś czytałem o jakiejs maści na ginekomastię lecz niestety nie mogę znależć jej nazwy. Może ktoś by mi mógł podać nazwę?


Szanowny Panie!
Bardzo dziękuję za list. Ginekomastii nie powinno leczyć się maścią. Należy najpierw poddać się dokładnej ocenie lekarskiej i ewentualnie wykonać badanie USG. Jeżeli będą wskazania do operacyjnego leczenia, to zabieg taki można wykonać w niektórych ośrodkach w ramach refundacji z Kasy Chorych, lecz zależy to od miejsca, do którego się Pan zgłosi. Dokładniejsze informacje dostępne są w oddziałach chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.
Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.pl
linki sponsorowane, reklamy
jędrne ciało blizny potrądzikowe piękna cera lifting skóry połysk paznokci blizny potrądzikowe kolagen na narty cellulit wzmocnij stawy na nartach kolagen na dekolt sport dla aktywnych ładna cera dziąsła produkty na gładką skórę problemy z dziąsłami najlepsze w aptece cukierki verbena szałwia ładny głos szałwia najlepsze zioła na grypę zielarka na urlopie ziołowe cukierki - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe cukierki - aronia produkty z aronii właściwości aronii cukierki ziołowe - pokrzywa pokrzywa - cukierki pokrzywa - cukierki pokrzywa - cukierki produkty z pokrzywy produkty z żeńszenia i imbiru żeńszeń imbir - cukierki cukierki ziołowe - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej właściwości aloesu trawy cytrynowej produkty z aloesu i trawy cytrynowej cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa cukierki czarny bez - cukierki cukierki ziołowe - cukierki czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez cukierki czarny bez - cukierki produkty z głogu ziołowe cukierki - cukierki głogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe cukierki głogowe - cukierki ziołowe cukierki - cukierki melisowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe cukierki ziołowe - cukierki melisowe cukierki melisowe - cukierki cukierki melisowe - cukierki ziołowe cukierki - cukierki walerianowe właściwości waleriany produkty z waleriany ziołowe cukierki - cukierki walerianowe produkty z waleriany lekkoatletyka produkty dla sportowców skoki na bungee akrobacje spadochronowe maraton jogging jazda na snowboardzie hokej na lodzie
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.