Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Leona, Włodzimierza Poniedziałek 19. Kwietnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
”Genetyczne podobieństwa” a cukrzyca?
Siostra mojego taty, do której jestem bardzo podobna pod wzgl. fizycznym i psychicznym, zachorowała w moim wieku na cukrzycę. Czy istnieje jakieś genetyczne prawdopodobieństwo, ze i ja zachoruje? Pytam, ponieważ zauważyłam ostatnio u siebie niepokojące objawy, m.in. silne pocenie się stop, rąk, okolic kości ogonowej, a także odwodnienie (10 % poniżej normy). Proszę o odpowiedź.


Nadmierne pocenie nie jest typowym objawem cukrzycy. Wręcz przeciwnie, osoby z podwyższonym poziomem glukozy często są odwodnione, ich skóra jest sucha, łuszcząca się. Opisane przez Panią objawy nie wskazują na cukrzycę. W chorobie tej jednak istnieje skłonność genetyczna. Jeśli w Pani rodzinie zdarzały się przypadki cukrzycy, to prawdopodobieństwo wystąpienia choroby u Pani jest większe od przeciętnego, ale i tak nie przekracza kilkunastu procent.Planuję z moim partnerem, chorym na cukrzycę, wspólną przyszłość, a więc i założenie rodziny. Chciałabym się dowiedzieć jakie jest ryzyko, że dzieci też będą miały tą chorobę?


Ryzyko to jest kilkakrotnie wyższe od przeciętnego (tzn. gdyby żadne z rodziców nie miało cukrzycy), ale i tak nie przekracza kilku procent.
linki sponsorowane, reklamy
blizny potrądzikowe produkty do spa salony kosmetyczne najskuteczniejszy kolagen przeciw zmarszczkom dla sportowców ładna cera kolagen dla seniorów paradontoza zadbana kobieta sport dla aktywnych przeciw zmarszczkom dla biegaczy jędrne ciało menopauza gęstsze włosy cukierki verbena szałwia najlepsze w aptece najlepsze na grypę na kaszel na grypę na grypę najlepsze na grypę najlepsze zioła aronia - cukierki produkty z aronii produkty z aronii ziołowe cukierki - aronia aronia - cukierki produkty z pokrzywy właściwości pokrzywy cukierki ziołowe - pokrzywa właściwości pokrzywy ziołowe cukierki - pokrzywa cukierki ziołowe - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir żeńszeń imbir - cukierki produkty z żeńszenia i imbiru ziołowe cukierki - żeńszeń imbir aloes trawa cytrynowa - cukierki aloes trawa cytrynowa - cukierki ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - cukierki czarny bez właściwości czarnego bzu cukierki ziołowe - cukierki czarny bez produkty z czarnego bzu właściwości czarnego bzu cukierki głogowe - cukierki właściwości głogu cukierki ziołowe - cukierki głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe produkty z melisy ziołowe cukierki - cukierki melisowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe właściwości melisy produkty z melisy właściwości waleriany cukierki walerianowe - cukierki cukierki walerianowe - cukierki ziołowe cukierki - cukierki walerianowe ziołowe cukierki - cukierki walerianowe curling motocross bilard wyścigi samochodowe paralotniarstwo lekkoatletyka łucznictwo produkty dla biegaczy
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.