Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Leona, Włodzimierza Poniedziałek 19. Kwietnia 2021r
linki sponsorowane, reklamy
Najczęściej zadawane pytania
Do lekarza
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku szukane słowo lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
"ganglion"
Dziecko lat 8 ma zgrubienie na wewnętrznej części nadgarstka.Po konsultacji lekarskiej ustalono, że jest to najprawdopodobniej ganglion albo jakas narośl chrzęstna (zdjęcie rtg nic nie wykazało) Chciałam zapytać czy konieczny jest zabieg wycięcia tego tworu, czy może jakieś inne leczenie, może bandażowanie? Na własną odpowiedzialność bandażowałam dziecku nadgarstek i jakby po zdjeciu bandażu to się zmniejszało.


Szanowna Pani!
Bardzo dziękuję za list. Jeżeli dolegliwości związane z opisywaną zmianą są silne, to myślę, że zmiana nadaje się do usunięcia. Oczywiście interwencja chirurgiczna jest w pewien sposób ostatecznościa, ale w tym przypadku nie wiąże się z dużym ryzykiem powikłań, a sam zabieg nie jest bardzo obciążający dla dziecka. Prawdopodobnie bandażowanie na dłuższy czas problemu nie rozwiąże, jeśli zaś jest to powiększony zwój ("ganglion") czy też ścięgniak, to jedynym sposobem pozbycia się go jest wycięcie.
Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.plChciałabym się dowiedzieć na jakie leczenie powinnam się zdecydować ,aby ostatecznie usunąć ganglion ,o ile jest to w ogóle możliwe.Przeszłam już dwa zabiegi operacyjne ,nieskuteczne -rok i dwa lata temu.W pierwszej kolejności ,cztery lata temu ,ganglion był nakłuwany ,co też nie przyniosło spodziewanego efektu.Torbiel ta znajduje się na prawej ręce (zewnętrzna strona dłoni ,na przedłużeniu wskazującego palca ,blisko nadgarstka) ,co przeszkadza mi w codziennych pracach ,nawet przy dłuższym pisaniu.Ostatnio miewam coraz większe bóle dłoni w okolicy owej torbieli. Czasem nie jestem w stanie ścisnąć dłoni w pięść.Od pewnego czasu pojawia się również opuchlizna.Za wszelkie informacje z góry dziękuje.


Szanowna Pani! Jeżeli dolegliwości się nasilają, proponuję chirurgiczne usunięcie całości zmiany i zbadanie jej pod mikroskopem. Takie postępowanie zwykle przynosi trwałe wyleczenie.
Życzę zdrowia. Zapraszam do zadawania pytań w Przychodni.pl.
linki sponsorowane, reklamy
solaria kolagen na dziąsła redukcja zmarszczek pozbądż się cellulitu preparaty na naczynka krwionośne produkty dla sportowców kolagen na dziąsła piękna cera problemy z dziąsłami ranking kolagen produkty na cellulit wysokiej jakości kolagen kolagen dla seniorów produkty na paradontozę łagodzenie zmarszczek pierwsze zmarszczki cukierki szałwiowe najlepsze na grypę częsty kaszel przyczyny na grypę najlepsze zioła najlepsze zioła na gardło lekarz radzi na gardło ziołowe cukierki - aronia ziołowe cukierki - aronia ziołowe cukierki - aronia właściwości aronii ziołowe cukierki - aronia cukierki ziołowe - pokrzywa produkty z pokrzywy cukierki ziołowe - pokrzywa cukierki ziołowe - pokrzywa produkty z pokrzywy żeńszeń imbir - cukierki właściwości żeńszenia imbiru żeńszeń imbir - cukierki produkty z żeńszenia i imbiru właściwości żeńszenia imbiru cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa produkty z aloesu i trawy cytrynowej aloes trawa cytrynowa - cukierki właściwości aloesu trawy cytrynowej cukierki czarny bez - cukierki cukierki czarny bez - cukierki ziołowe cukierki - cukierki czarny bez właściwości czarnego bzu cukierki czarny bez - cukierki ziołowe cukierki - cukierki głogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe cukierki głogowe - cukierki cukierki głogowe - cukierki cukierki głogowe - cukierki ziołowe cukierki - cukierki melisowe cukierki ziołowe - cukierki melisowe właściwości melisy cukierki ziołowe - cukierki melisowe produkty z melisy cukierki walerianowe - cukierki ziołowe cukierki - cukierki walerianowe właściwości waleriany ziołowe cukierki - cukierki walerianowe cukierki ziołowe - cukierki walerianowe rugby łyżwiarstwo renomowany dezodorant motocross podnoszenia ciężarów markowy dezodorant szachy gra w kości
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.