Nasze Skuteczne Metody Leczenia
Zuzanny, Joanny Wtorek 24. Maja 2022r
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
linki sponsorowane, reklamy
KORA DĘBU
Dostepność leku
Dostepność leku
Bez recepty
Forma leku
Forma leku
zioła
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - kora dębu
Zamienniki Leku
Zamienniki Leku
Dębu kora    
Sposób działania
Sposób działania
Garbniki kory dębowej tworzą z białkami dość trwałe nierozpuszczalne w wodzie połączenia. Odwar z kory dębowej działa ściągająco na uszkodzoną skórę oraz na błony śluzowe. Stosuje się w celu zmniejszenia przepuszczalności naczyń w stanach zapalnych, zranieniach, oparzeniach i odmrożeniach. Efekt ściągający preparatu hamuje mikrokrwawienia. Korę dębu stosuje się wyłącznie do użytku zewnętrznego w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, w stanach zapalnych odbytu, w lżejszych oparzeniach. Odwar można stosować do kąpieli stóp w nadmiernym poceniu się stóp.
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Oparzenia    
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na korę dębu
Dawkowanie
Dawkowanie
1-2 łyżek stołowych kory zalać szklanką wody i ogrzewać pod przykryciem około 30 min nie dopuszczając do wrzenia. Stosować do obmywań, płukania jamy ustnej.

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
podnoszenia ciężarów produkty na paznokcie produkty na gładką skórę wyścigi samochodowe spa lekkoatletyka dbaj o kości na narty szałwia szałwia na gardło szałwia na kaszel suchy i mokry szałwia dla całej rodziny - szałwia na przeziębienie szałwia na kaszel palacza szałwia lekarz radzi na gardło szałwia najlepsze na kaszel szałwia zielarnia - aronia ziołowe specjały - aronia cukierki ziołowe - aronia dla sedniorów - aronia apteka - aronia dla całej rodziny - aronia zielarnia - aronia przeciw stresowi - aronia nowości z apteki - pokrzywa apteka - pokrzywa zioła w cukierkach - pokrzywa poprawa przemiany materii ziołowe specjały - pokrzywa cukierki ziołowe - pokrzywa nowości - pokrzywa ziołowe wspomaganie - pokrzywa zioła - żeńszeń imbir nowości z apteki - żeńszeń imbir w zielarniach - żeńszeń imbir zioła w cukierkach - żeńszeń imbir zioła - żeńszeń imbir na wzmocnienie - żeńszeń imbir dla sedniorów - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - żeńszeń imbir cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa dla całej rodziny - aloes trawa cytrynowa nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa zioła - aloes trawa cytrynowa apteka - aloes trawa cytrynowa właściwości aloesu trawy cytrynowej ziołowe specjały - aloes trawa cytrynowa apteka - czarny bez dla sedniorów - czarny bez co dobrego - czarny bez w zielarniach - czarny bez w zielarniach - czarny bez zielarnia - czarny bez zioła - czarny bez co dobrego - czarny bez produkty z głogu produkty z głogu produkty na odporność - głóg, głogowe nowości - głóg, głogowe zioła - głóg, głogowe cukierki głogowe - cukierki zielarnia - głóg, głogowe dla sedniorów - głóg, głogowe co dobrego - melisa zioła w cukierkach - melisa ziołowe cukierki - melisa w aptekach - melisa zioła w cukierkach - melisa przeciw stresowi - melisa zioła w cukierkach - melisa cukierki z ziołami - melisa dla całej rodziny - waleriana co dobrego - waleriana właściwości waleriany cukierki ziołowe - cukierki walerianowe cukierki walerianowe - cukierki ziołowe specjały - waleriana ziołowe produkty - waleriana produkty z waleriany rzut oszczepem skok o tyczce aerobik wyścigi samochodowe karate jogging dezodorant dla młodzieży krykiet
MEDYCYNAanauk.net, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.