EXCELsexy anauk.net
Niedziela 22. Maja 2022r
Wiesława, Heleny 
Zapisywanie Plików
W programie Excel możesz zapisywać swoje pliki na kilka różnych sposobów:
  1. Za pomocą przycisków Zapisz i Zapisz jako, które znajdują się w zakładce PLIK.
  2. Korzystanie z przycisków Udostępnij i Eksportuj.
  3. Skrótem klawiaturowym Ctrl + S.
Jeśli spróbujesz zamknąć program Excel, ale nie zapisałeś danych, program Excel zapyta, czy na pewno chcesz zamknąć aplikację bez zapisywania.
Możliwe miejsca zapisania pliku
Komputer
Dysk komputera użytkownika jest najpopularniejszym miejscem do zapisywania plików. Po kliknięciu przycisku Komputer, po prawej stronie znajdziesz Bieżący folder i listę Ostatnio używanych folderów.
Kliknij przycisk Przeglądaj (lub kliknij dwukrotnie przycisk Komputer ), aby otworzyć okno Zapisywanie jako i zapisać plik.
  • WSKAZÓWKA
  • Jeśli chcesz ustawić domyślną ścieżkę, w której chcesz zapisywać pliki, możesz to zrobić w PLIK >> Opcje >> Zapisywanie >> Zapisywanie skoroszytów >> Domyślna lokalizacja pliku lokalnego .
SkyDrive
SkyDrive to chmura, w której możesz przechowywać swoje dane. Zaletą tego rozwiązania jest to, że możesz uzyskać dostęp do tych plików z dowolnego komputera z dostępem do Excela i Internetu.
Office 365 SharePoint
SharePoint Server to platforma internetowa, która została stworzona przez firmę Microsoft głównie z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.
Serwer może znajdować się w firmie, gdzie można go używać do udostępniania dokumentów swojej grupie.
Zapisywanie z uwzględnieniem wstecznej kompatybilności
Jeśli otworzysz stary plik Excela (97 – 2003) z rozszerzeniem xls, Excel 2007 lub nowszy otworzy ten plik w trybie zgodności, informując o tym w nazwie pliku.
Standardowe pliki Excela od wersji 2007 zapisywane są z rozszerzeniem xlsx. Może jednak zaistnieć sytuacja, w której nie wiesz, czy ktoś, kto będzie używał Twojego pliku, ma zainstalowany program Excel 2007 lub nowszy.
W takim przypadku możesz zapisać plik w wersji zgodnej z programem Excel 97 – 2003. W tym celu przejdź do opcji PLIK >> Zapisz jako >> Komputer. Pojawi się okno Zapisywanie jako . Z menu rozwijanego Zapisz jako typ wybierz Skoroszyt programu Excel 97 – 2003 (*.xls).
Zapisywanie plików jako PDF
Przed Excelem 2007 zapisywanie plików PDF było nieco bardziej skomplikowane. Jeśli chciałeś zapisać swój plik, musiałeś zainstalować jedną z aplikacji PDF.
Może to być komercyjny Adobe Acrobat lub jedna z bezpłatnych alternatyw: Foxit PDF Creator lub CutePDF. Następnie trzeba było wydrukować plik w formacie PDF zamiast na drukarce.
Od Excela 2007 możesz zapisać plik PDF tak łatwo, jak normalny xlsx. Jeśli chcesz zapisać plik w formacie pdf, musisz wybrać PDF (*.pdf) z menu rozwijanego Zapisz jako typ.