EXCELsexy anauk.net
Niedziela 22. Maja 2022r
Wiesława, Heleny 
Schowek Windows i Office
Schowek Windows
Schowek Windows to miejsce, w którym przechowywana jest ostatnio wycięta lub skopiowana wartość. Może to być wartość z programu Excel lub dowolnej innej aplikacji systemu Windows. Na przykład możesz skopiować wartość z przeglądarki internetowej i wkleić ją do Notatnika, Worda, Excela itp.
Każda wartość ze schowka jest zastępowana następną, która jest kopiowana lub wycinana, ponieważ Schowek Windows przechowuje pojedynczą wartość na raz.
Schowek Office
Podobnie jak schowek Windows, schowek pakietu Office przechowuje tylko ostatnią skopiowaną lub wyciętą wartość. Jeśli chcesz, aby program Excel zapamiętał więcej niż jedną wartość, kliknij przycisk w grupie NARZĘDZIA GŁÓWNE >> Schowek .
Schowek pakietu Office pojawi się po lewej stronie. Zacznij kopiować zawartość komórek, a pojawią się one automatycznie na liście schowka.
Jeśli chcesz wstawić jedną z tych wartości, wybierz komórkę, do której chcesz wkleić wartość, i kliknij wartość ze schowka. Możesz wkleić wszystkie wartości naraz, używając przycisku Wklej wszystko . Jeśli chcesz pozbyć się zawartości schowka, kliknij Wyczyść wszystko .
  • WSKAZÓWKA
  • Do wartości przechowywanych w schowku pakietu Office w jednej aplikacji można uzyskać dostęp z innych aplikacji pakietu Microsoft Office. Na przykład, jeśli skopiujesz zawartość komórki w programie Excel, będzie ona również dostępna w programie Word i na odwrót.