EXCELsexy anauk.net
Niedziela 22. Maja 2022r
Wiesława, Heleny 
Kolor, Typ i Wielkość Czcionki
Jeśli chcesz zmienić wygląd arkusza, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób – zmieniając krój, rozmiar lub kolor czcionki.
Excel ma interesującą funkcję automatycznej zmiany wyglądu komórki i formatowania tekstu po najechaniu kursorem myszy na jeden z predefiniowanych stylów. Dzięki temu szybkiemu podglądowi możesz sprawdzić, jak będzie wyglądał Twój tekst, jeśli zastosujesz zmiany.
Typ i wielkość
Domyślną czcionką Excela od wersji 2007 jest Calibri o wielkości 11, w wersji Excela 2003 i wcześniejszych był to Arial o wielkości 10.
Aby zmienić rozmiar czcionki, przejdź do NARZĘDZI GŁÓWNE >> Czcionka. W lewym górnym rogu obszaru czcionki znajdziesz informacje o czcionce, która została użyta w tekście. Jeśli chcesz użyć innej, kliknij mały trójkąt po prawej stronie nazwy czcionki, aby rozwinąć listę czcionek i wybierz jedną z nich.
Po prawej stronie nazwy czcionki znajdziesz listę rozwijaną rozmiaru czcionki. Możesz rozwinąć listę rozmiarów lub po prostu wpisać nowy z klawiatury.
Po prawej stronie rozmiarów czcionek znajdują się dwie ikony – pierwsza służy do zwiększania, a druga do zmniejszania rozmiaru czcionki.
Kolor
Jeśli chcesz zmienić kolor czcionki, przejdź do NARZĘDZI GŁÓWNE >> Czcionka >> Kolor czcionki. Tutaj znajdziesz najpopularniejsze kolory i ich odcienie.
Jeśli nie znajdziesz koloru odpowiadającego Twoim potrzebom, kliknij pozycję Więcej kolorów. Pojawi się nowe okno. Jest podzielony na dwie zakładki. Jedną z nich jest zakładka Standardowy, która zawiera zestaw standardowych kolorów.
Daje dostęp do 127 kolorów i kilku odcieni szarości. Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z liczby kolorów, kliknij kartę Niestandardowy. Tutaj możesz tworzyć własne kolory, zmieniając intensywność trzech podstawowych kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego. Da Ci to łącznie ponad 16 milionów kombinacji.