EXCELsexy anauk.net
Niedziela 22. Maja 2022r
Wiesława, Heleny 
Pasek Stanu
Pasek stanu znajduje się na dole ekranu, poniżej obszaru roboczego. Wyświetla informacje o bieżących czynnościach w arkuszu.
Lewa strona paska
Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, gdy spojrzysz na pasek stanu, jest słowo GOTOWY. Będzie obecne przez większość czasu podczas pracy z Excelem.
Gdy tylko zaczniesz pisać w komórce, zmieni się ono na WPROWADŹ. Kliknij dwukrotnie komórkę zawierającą wartość, a tekst zmieni się na EDYCJA.
Obok znajdziesz przycisk rejestrowania makra. Służy do tworzenia makr, które pozwolą Ci zautomatyzować Twoje zadania.
Prawa strona paska
Po prawej stronie znajdziesz trzy ikony. Za pomocą tych ikon możesz dostosować sposób wyświetlania arkusza. Tryb domyślny jest ustawiony na normalny.
Dalej po prawej stronie znajduje się suwak. Pozwala na powiększenie obszaru roboczego. Domyślnie jest ustawiony na 100%. Kliknij tę wartość, a pojawi się nowe okno. Możesz wybrać jedną z następujących opcji:
  1. Domyślne wartości powiększenia (25%, 50%, 75%, 100%, 200%).
  2. Dopasuj widok do wybranych komórek . Do 400%.
  3. Wprowadź konkretną wartość między 10% a 400%.
Dodatkowe opcje na pasku stanu
Jeśli wybierzesz grupę komórek zawierających liczby, program Excel wydrukuje dodatkowe informacje, takie jak Średnia, Licznik i Suma.
Aby mieć szybki podgląd dodatkowych informacji, kliknij prawym przyciskiem myszy w pasek stanu i wybierz jedną z trzech dodatkowych opcji: Licznik wartości liczbowych, Minimum i Maksimum.
  • OGŁOSZENIE
  • Jeśli zaznaczysz wiele komórek i żadna z nich nie będzie liczbą, Excel zwróci informacje tylko o Liczniku.