EXCELsexy anauk.net
Niedziela 22. Maja 2022r
Wiesława, Heleny 
Okno Aplikacji
Wraz z programem Excel 2007 firma Microsoft wprowadziła nowy, rewolucyjny wygląd aplikacji pakietu Office. Główną zmianą była Wstążka, która całkowicie zmieniła sposób, w jaki korzystamy z Excela i innych aplikacji Microsoft Office.
Pasek narzędzi szybki dostęp
To ostatni „prawdziwy” pasek narzędzi, jaki wciąż można znaleźć w Excelu. To miejsce, w którym można umieścić najczęściej używane polecenia Excela.
Pasek narzędzi szybkiego dostępu może znajdować się powyżej lub poniżej wstążki. W przeciwieństwie do wcześniejszych wydań, w Excelu 2013 Microsoft zrezygnował z możliwości mocowania go z boku ekranu.
Wstążka
Opcje w programie Excel 2003, które były dostępne na rozwijanych paskach narzędzi, zostały przeniesione na wstążkę. Pozwala to na ich łatwe odnalezienie, ponieważ są one tematycznie ułożone na zakładkach, które następnie są podzielone na grupy.
Pasek formuły
Znajduje się pod wstążką . Na pasku formuły możesz znaleźć zawartość aktualnie zaznaczonej komórki. Możesz także wprowadzać i edytować dane na pasku formuły.
Obszar roboczy
Obszar roboczy podzielony jest na komórki, wiersze i kolumny. Adres komórki jest określony przez wiersz i kolumnę, w której się znajduje. Na przykład, jeśli komórka jest umieszczona w kolumnie K i wierszu 5 , adres komórki to K5.
Pasek stanu
Pasek stanu informuje o aktualnym stanie arkusza. Znajdziesz tutaj również ikony odpowiadające za powiększanie obszaru roboczego.