EXCELsexy anauk.net
Niedziela 22. Maja 2022r
Wiesława, Heleny 
Ekran Startowy
Po uruchomieniu programu Excel, program wyświetla domyślny ekran startowy, podobny do wyświetlanego na poniższym obrazie.
Ekran podzielony jest na dwa panele:
Lewy panel
Znajdziesz tutaj listę ostatnio otwieranych plików oraz przycisk o nazwie Otwórz inne skoroszyty, który znajduje się na dole panelu.
Prawy panel
W prawym panelu wyświetlana jest lista domyślnych szablonów dostępnych w programie Excel.
Jeśli żaden z nich nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz skorzystać z paska wyszukiwania, wpisując żądaną frazę. W takim przypadku Excel będzie szukał szablonów dostępnych w Internecie.
Dodatkowo pod paskiem znajdziesz kilka najpopularniejszych fraz. Po kliknięciu jednego z nich Excel rozpocznie wyszukiwanie szablonów w tej kategorii.
Tworzenie nowego dokumentu
Aby utworzyć nowy dokument, kliknij pierwszy element o nazwie Pusty skoroszyt. Możesz to również zrobić za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + N.
  • WSKAZÓWKA
  • Po raz pierwszy ekran startowy pojawił się w programie Excel 2013 i jest domyślnie wyświetlany po uruchomieniu programu. Jeśli zamiast tego chcesz wyświetlić pusty skoroszyt, przejdź do Plik >> Opcje >> Ogólne i odznacz pole wyboru Pokaż ekran startowy podczas uruchamiania tej aplikacji.